کد خبر:7807
پ

تلاش برای پیشگیری از جرائم نو پدید فضای مجازی

رئیس سازمان قضایی گلستان گفت: جلسات بسیار خوبی با حضور نیروهای مسلح و همکاران قضایی به صورت تخصصی در حوزه پیشگیری از جرائم نو پدید فضای مجازی تشکیل شده است.  غلام الواری در جلسه شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح گلستان اظهار کرد: جلسات بسیار خوبی با حضور نیروهای مسلح و همکاران قضایی […]

رئیس سازمان قضایی گلستان گفت: جلسات بسیار خوبی با حضور نیروهای مسلح و همکاران قضایی به صورت تخصصی در حوزه پیشگیری از جرائم نو پدید فضای مجازی تشکیل شده است.

 غلام الواری در جلسه شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح گلستان اظهار کرد: جلسات بسیار خوبی با حضور نیروهای مسلح و همکاران قضایی به صورت تخصصی در حوزه پیشگیری از جرائم نو پدید فضای مجازی تشکیل شده است.

وی افزود: در کمیسیون پیشگیری قضائی و حقوقی مباحثی مانند عضویت در گروه ها و سرویس های مخالف نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام  و افشاء اسناد سری و دولتی مطرح شده است.

الواری بیان کرد: جرائم مرتبط با فناوری های جدید از طریق فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و سامانه های مخابراتی اتفاق می افتد که به فرموده مقام معظم رهبری اگر بسترهای پیشگیری از وقوع جرم بدرستی و علمی شناخته شود، به کاهش هزینه های مقابله با جرائم خواهد انجامید.

وی گفت: مبنای پیشگیری از وقوع جرائم تلاش برای درگیر کردن فعالانه بخش های مختلف نیروهای مسلح به منظور کاهش جرائم نظامی است.

وی تصریح کرد: از منظر علل و عوامل وقوع جرم تدابیر و اقدامات برجسته، نقاط ضعف و موانع احتمالی، راهکارهای قابل اجرا و عدم موفقیت در اجرای برخی از راهکارها بررسی شده است‌.

الواری گفت: ارتکاب هر جرم آثار و لطمات زیانباری را برای مجرم و جامعه در پی خواهد داشت، که با مجازات نمی توان فرصت ها و حرمت های از دست رفته را جبران کرد.

وی افزود: بخش مهمی از بدنه نیروهای مسلح را سربازان تشکیل داده و کاهش آسیب های خدمتی با گسترش معنویات، تقویت روحیه نشاط و شادابی و تقویت کلاس های آگاهسازی حقوقی امکانپذیر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید