کد خبر:2988
پ

تشکیل ۳۰ پرونده با موضوع پیامک جعلی ثنا

رئیس پلیس فتا گلستان از تشکیل ۳۰ پرونده کلاهبرداری با موضوع پیامک جعلی ثنا در استان خبرداد و گفت: در این پرونده ها دو میلیارد تومان از حساب افراد برداشته شده است. سرهنگ ابراهیم پرسا در گفتگو با خبرنگار تحرک‌نو اظهارکرد:ارسال پیامک‌های حاوی لینک جعلی سامانه ثنا، یکی از ترفندهای مجرمین سایبری است و متأسفانه […]

رئیس پلیس فتا گلستان از تشکیل ۳۰ پرونده کلاهبرداری با موضوع پیامک جعلی ثنا در استان خبرداد و گفت: در این پرونده ها دو میلیارد تومان از حساب افراد برداشته شده است.

سرهنگ ابراهیم پرسا در گفتگو با خبرنگار تحرک‌نو اظهارکرد:ارسال پیامک‌های حاوی لینک جعلی سامانه ثنا، یکی از ترفندهای مجرمین سایبری است و متأسفانه تعدادی از افراد به دلیل بی‌دقتی و یا بی‌اطلاعی، در دام مجرمان سایبری گرفتار می‌شوند.

رئیس پلیس فتا گلستان از افزایش کلاهبرداری از این طریق خبرداد و گفت: اخیراً شاهد حضور برخی مراجعه‌کنندگان به مجموعه پلیس فتا استان هستیم که اعلام می کنند از حساب بانکی آن‌ها مبالغی برداشت‌ شده است.

وی بیان کرد:طی بررسی ها مشخص شد که پیامکی تحت عنوان ابلاغ الکترونیکی برای این افراد ارسال و از این کاربر خواسته شده تا برای اطلاعات بیشتر، وارد لینک مربوطه شوند که کلیک بر روی لینک آنها را به صفحات جعلی شده هدایت خواهد کرد.

پرسا اضافه کرد:از ابتدای سال تاکنون، ۳۰ پرونده قضایی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در این راستا تشکیل شده و همچنان شاهد حضور مراجعه‌کنندگان در ارتباط با این نمونه از پرونده‌ها هستیم.

رئیس پلیس فتا استان گلستان به مردم توصیه کرد:وارد هر لینک پیشنهادی و مشکوک نشوند و فریب این‌گونه پیامک‌ها را نخورند.

وی افزود: برای مشاهده ابلاغ قضایی، نیاز به واریز چگونه وجهی نیست و برای اطمینان، کاربران می‌توانند به سایت اصلی ابلاغ الکترونیک قضایی مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید