کد خبر:7070
پ

تخصیص ۱۱ هزار فقره تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی به استان گلستان

تخصیص ۱۱ هزار فقره تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی به استان گلستان / پرونده های‌متمم تسهیلات مسکن روستایی گلستان تا پایان آذرماه پرداخت می شود / اصلاح مصوبات هیات دولت در خصوص ضمانت تسهیلات و پرداخت تسهیلات روستایی به شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد […]

تخصیص ۱۱ هزار فقره تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی به استان گلستان / پرونده های‌متمم تسهیلات مسکن روستایی گلستان تا پایان آذرماه پرداخت می شود / اصلاح مصوبات هیات دولت در خصوص ضمانت تسهیلات و پرداخت تسهیلات روستایی به شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: تمام پرونده های متمم تسهیلات ساخت مسکن روستایی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تا‌پایان آذرماه در گلستان پرداخت می شود.

حسن زندی به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان گلستان، مجید جودی در جلسه فرعی شورای مسکن گلستان با حضور استاندار و مدیران عامل بانکها و دیگران مدیران کل اجرایی استان اظهار کرد: به دستور رئیس جمهور تسهیلات بازسازی و احداث مسکن روستایی در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته بود اما پروسه ابلاغ و پرداخت ان توسط بانکها بسیار طولانی شد.

وی تصریح کرد: با رایزنی ها و پیگیری های استاندار گلستان و ابلاغ مابقی تسهیلات مسکن روستایی برای افرادی که ۱۰۰ میلیون تومان نخست آن را دریافت کرده بودند در قالب متمم، این تسهیلات تا پایان آذرماه در گلستان پرداخت می شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور خاطرنشان کرد: آن دسته از افرادی که از ۲۵ آبان ماه سال ۱۴۰۰ تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی در راستای طرح نهضت ملی مسکن دریافت کردند تا پایان آذرماه مبلغ ۱۰۰ میلیون افزایش تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت ها و مشکلات اقتصادی تلاش داریم تا تسهیلات مسکن شهری را در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن افزایش دهیم و رئیس جمهور نیز با چنین مصوبه ای موافق است.

مهندس جودی گفت: مابقی ثبت نام کنندگان تسهیلات مسکن روستایی که هنوز تسهیلات خود را دریافت نکردند تا پایان بهمن ماه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی خود را در گلستان دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: از سال ۸۴ تا سال ۱۴۰۰ سالانه به طور میانگین دوهزارو ۵۰۰ تا سه هزار واحد مسکن روستایی در گلستان احداث و یا بازسازی می شد که با پیگیری های استاندار و مدیرکل جهادی بنیاد مسکن استان این رقم به هفت هزار واحد در سال ۱۴۰۰ و ۱۱ هزار واحد در سال ۱۴۰۱ افزایش یافته که با این اقدام استان گلستان بعنوان سومین استان بعد از خراسان رضوی و اصفهان در جذب این سهمیه محسوب می شود که اقدامی قابل تامل است و در همین راستا تاکنون اعتبار هشت هزارو ۵۰۰ واحد ان به بانک های استان ابلاغ شده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور یاداور شد: در تسهیلات جدید ۲۰۰ میلیون تومانی بازسازی و احداث مسکن روستایی ضمانت زنجیره ای حذف شده بود که با پیگیری های انجام شده در سطح ملی و پیگیری های شخص استاندار گلستان و مکاتبه ایشان با ریاست محترم جمهور، هیات محترم دولت با اصلاح مصوبات خود، ضمانت زنجیره ای برای روستاییان عزیز را مصوب کردند. همچنین مصوبه عدم پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز اصلاح و این تسهیلات به شهرنشینان با جمعیت ۲۵ هزار نفر نیز پرداخت خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید