کد خبر:15358
پ
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان؛

تخصیص۳۱۵۷ تن انواع کود یارانه ای اوره برای مصارف مزارع آبزی پروری گلستان

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: امسال باید بر اساس سهمیه ابلاغی،۱۱۷ هزارتن کود ازته تامین شود که به میزان ۳ هزار و۱۷۵ تن مربوط به سهمیه کوداوره برای مصرف مزارع آبزی پروری می باشد. سید صمد ضیائی اظهار کرد: این میزان برای حمایت از مصرف کود برای جهش تولید در سهمیه سالانه […]

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: امسال باید بر اساس سهمیه ابلاغی،۱۱۷ هزارتن کود ازته تامین شود که به میزان ۳ هزار و۱۷۵ تن مربوط به سهمیه کوداوره برای مصرف مزارع آبزی پروری می باشد.

سید صمد ضیائی اظهار کرد: این میزان برای حمایت از مصرف کود برای جهش تولید در سهمیه سالانه کود اوره تخصیص داده شد که شامل یکهزارو۲۰۰ کیلوگرم مزارع و‌مجتمع گرمابی،یکهزارو۸۰۰ کیلوگرم آببندانهای پرورش ماهی و۱۷۵کیلوگرم برای مزارع و‌مجتمع های پرورش میگو، جلبلک و آرتمیا می باشد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان افزود: تامین کود مورد نیاز حوضچه های پرورش ماهی با کمیت و کیفیت محصولات با امنیت غذایی ارتباط مستقیم دارد و در این شرایط عزمی جدی‌تر برای تامین این نهاده مورد نیاز است.

ضیائی خاطر نشان کرد: یکی از کاربرد‌های کود شیمیایی، رشد جمعیت گیاهان ریزآبی به عنوان موتور تولید اکسیژن در استخر است که این ریزگیاهان باعت جذب سم‌های موجود در آب شده و نقش اساسی در تولید غذای طبیعی استخر‌های پرورشی دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =

کلید مقابل را فعال کنید