کد خبر:8197
پ

تاکنون علائم خاص مسمومیت با گاز یا مواد شیمیایی در مدارس تایید نشده است

رئیس علوم پزشکی گلستان گفت: طبق بررسی هایی که در سطح ملی انجام شده تا کنون علائم خاص مسمومیت با گاز یا مواد شیمیایی در مدارس تایید نشده است. سعید گل فیروزی در حاشیه دیدار و عیادت از دانش آموزانی که در بیمارستان بقیه الله اعظم علی آباد بستری بودند، اظهار کرد: از شایع ترین […]

رئیس علوم پزشکی گلستان گفت: طبق بررسی هایی که در سطح ملی انجام شده تا کنون علائم خاص مسمومیت با گاز یا مواد شیمیایی در مدارس تایید نشده است.

سعید گل فیروزی در حاشیه دیدار و عیادت از دانش آموزانی که در بیمارستان بقیه الله اعظم علی آباد بستری بودند، اظهار کرد: از شایع ترین علامت های که دانش آموزان داشتند، سرگیجه، سردرد، تهوع،تپش قلب، احساس تنگی نفس بوده و تمامی دانش آموزان و مراجعه کنندگان سطح اکسیژن نرمال و مطلوبی داشتند و بیش از نود درصد از بیمارانی که به اورژانس منتقل شده اند طی چند ساعت اول ترخیص انجام شده و در شهرستان علی آبادکتول تمامی دانش آموزان ترخیص شده اند.

گل فیروزی افزود: اضطراب و نگرانی یکی از دلایل مهم ایجاد این علائم است و توصیه ما به خانواده ها این است که آرامش خود را حفظ کنند.

وی تاکید کرد: طبق بررسی‌هایی که تاکنون در سطح ملی انجام شده است، انتشار بو با منشأ مواد شیمیایی یا گاز در مدارس تأیید نشده است.
وی افزود: در صورت بروز علائم در مدارس، مدیران و معاونین مدارس آرامش خود را حفظ کرده و با همکاران ما در مرکز فوریت های ۱۱۵ تماس بگیرند.

گفتنی است؛ دیروز تعدادی از دانش آموزان گرگان و علی آبادکتول به علت نامشخص بدحال شده و به بیمارستان منتقل شدند.

همچنین روز یکشنبه هم تعدادی از دانش آموزان مدرسه‌ای در گنبدکاووس با ادعای مسمومیت ناشی از استنشاق بوی خاصی دچار علائمی مانند افت فشار، سردرد و سرگیجه شدند و به بیمارستان منتقل شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید