کد خبر:15322
پ

تامین کود اوره از شش مبادی کشور برای کشاورزان گلستانی

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: در سه ماهه سال جاری ،۲۶ هزارو۴۱۴ تن از این پنج مبادی کشور تامین و به میزان۱۶ هزارو۵۵۴ تن در اختیار کشاورزان قرار گرفته است. سید صمد ضیائی با اشاره به تامین کود اوره ازشش مبادی کشور شامل پتروشیمی پردیس عسلویه، شهید رجائی بندر عباس، بندر امام […]

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان گفت: در سه ماهه سال جاری ،۲۶ هزارو۴۱۴ تن از این پنج مبادی کشور تامین و به میزان۱۶ هزارو۵۵۴ تن در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

سید صمد ضیائی با اشاره به تامین کود اوره ازشش مبادی کشور شامل پتروشیمی پردیس عسلویه، شهید رجائی بندر عباس، بندر امام و پتروشیمی بجنورد‌، پتروشیمی لردگان و پتروشیمی مرودشت فارس اظهارکرد: از ذخیره سازی بیش از ۱۰ هزار تن کود اوره در انبارهای استان برای کشت تابستانه انجام می شود و این امر به منظور دلگرم شدن کشاورزان برای مدیریت بهتر در امر تولید انجام شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان ادامه داد: از ۱۶ خرداد ماه سال جاری صدور حواله الکترونیک برای توزیع کود یارانه ای در وب سرویس شاهکار براساس صحت سنجی و شناسایی مالکیت شماره‌همراه و کد ملی کشاورزان و بهره برداران انجام می گیرد.

وی تاکید کرد: کشاورزان باید نسبت به روز رسانی خود در سامانه پهنه بندی اقدام کنند تا در زمان صدور حواله الکتورنیک خللی در اجرای فرآیند ایجاد نشده و موجب نارضایتی آنان نگردد.

وی به کشاورزان توصیه کرد: در هوای گرم تابستان، اوره اغلب قبل یا در طول بارندگی استفاده شود تا تبخیر آن به حداقل برسد و همچنین کود اوره باید بر اساس آزمون خاک مصرف شود تا از اتلاف آن درPH های بالا جلوگیری شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + یک =

کلید مقابل را فعال کنید