کد خبر:6856
پ

برگزاری جشنواره پاییز هزار رنگ پایان آذر ماه در محلات گرگان/بهره برداری شهربازی گرگان در بهار ۱۴۰۲

نازنین زهرااحمدی: اولین نشست خبری سید النگی شهردار گرگان به مناسبت «پاییز هزار رنگ گرگان» در پارک جنگلی النگدره برگزار شد،در این نشست معاونان و مدیران ستادی شهرداری،شهرداران مناطق مختلف،سرپرستان سازمان‌های تابعه شهرداری،اعضای شورای اسلامی شهر گرگان حضور داشتند. این برنامه شاد و مفرح بهمراه مسابقات دارت و پنالتی آزاد بین خبرنگاران برگزار شد که […]

نازنین زهرااحمدی:
اولین نشست خبری سید النگی شهردار گرگان به مناسبت «پاییز هزار رنگ گرگان» در پارک جنگلی النگدره برگزار شد،در این نشست معاونان و مدیران ستادی شهرداری،شهرداران مناطق مختلف،سرپرستان سازمان‌های تابعه شهرداری،اعضای شورای اسلامی شهر گرگان حضور داشتند.
این برنامه شاد و مفرح بهمراه مسابقات دارت و پنالتی آزاد بین خبرنگاران برگزار شد که در پایان به برندگان جوایزی اهدا شد.
شهردار گرگان گفت:شعار ما از ابتدای فعالیت «شفافیت»،«شهر هوشمند»،«گرگان شهر دوستدار کودک» و نیز «گرگان مقصد گردشگری» بوده و اینکه گرگان به مقصد گردشگری تبدیل شود.
به گزارش تحرک نو؛محمدرضا سیدالنگی در نشست خبری در پارک جنگلی النگدره گرگان افزود:تنها پروژه ای شهرداری گرگان که غیرقابل استفاده است برج میدان بسیج می باشد که در حال تعیین تکلیف برای آن هستیم.
وی در خصوص حمایت ازورزش گرگان گفت: حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر از ورزش به عنوان یک پدیده اجتماعی برای ایجاد نشاط اجتماعی با جدیت دنبال می‌شود برای همین رویکرد جدید در این بخش براساس آیین‌نامه‌ها و مصوبات شورای اسلامی شهر حمایت از هیات‌های ورزشی، تیم‌های ورزشی گرگان، مدال‌آوران و نام‌آوران، داوران و مربیان ملی در برنامه های شهرداری گرگان است به‌طوری‌که با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده شورای اسلامی شهر در بودجه سال جاری این حمایت‌هاانجام می‌شود.
وی بیان کرد:کمک ۲۰ میلیارد ریالی به تیم «والیبال پاس» گرگان و ۲ میلیارد ریالی به «هیات کشتی» مصوب شد که البته این کمک‌ها و مساعدت‌ها براساس شاخص‌ها و امتیازات مشخص شده است.
وی اظهار کرد: بودجه تیم بسکتبال شهرداری گرگان براساس مصوبه بودجه سال جاری در مرحله اول ۱۰۰ میلیارد ریال بود که ۳۵۰ میلیارد ریال با توجه به قهرمانی این تیم در مسابقات فصل گذشته و ادامه آن روند در لیگ امسال اضافه شد.
وی اضافه کرد: از ۴۵۰ میلیارد ریال افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای معوقات فصل گذشته و ۲۵ میلیارد ریال برای تیم بانوان بوده است.
بهره برداری فاز اول شهربازی گرگان در خرداد ماه سال آینده
شهردار گرگان در خصوص آخرین وضعیت پروژه شهربازی مدرن گرگان گفت: این پروژه در وسعت ۱۸ هکتار به عنوان بزرگترین شهربازی شمال کشور در دست اقدام است که تلاش داریم با مشارکت بخش خصوصی آن را به سرانجام برسانیم هم اکنون چند سرمایه‌گذار برای مشارکت در این پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند که در حال بررسی آن هستیم.
سیدالنگی افزود:فاز اول و دوم شهربازی مدرن گرگان نوروز ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: بنا داریم فاز اول پروژه را که «سورتمه» است، در خرداد ماه سال آینده به بهره‌برداری برسانیم که همزمان با آن سالن شهربازی مسقف به متراژ ۶ هزار مترمربع به‌ عنوان بزرگترین سوله شهربازی مسقف کشور، به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی بیان کرد: این پروژه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به فراهم کردن زیرساخت‌های مجموعه مسقف فاز دوم از سوی قرارگاه خاتم‌الانبیاء، این فاز تا قبل از پایان سال آینده افتتاح خواهد شد.
سیدالنگی در خصوص تله‌کابین گفت: در کشور ۳۲۵ پارک جنگلی دارد که این پارک‌ها ارزیابی زیست محیطی شده و پارک ناهارخوران گرگان هم این مرحله را طی کرده و تله‌کابین هم نیاز به ارزیابی زیست محیطی ندارد.

نوسازی ۵۰ درصد اتوبوس رانی شهر گرگان
وی اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل شهری خرید ۶۱ دستگاه اتوبوس جدید از وزارت کشور با یارانه ۷۵ درصدی که ۲۵ درصد آن را شهرداری پرداخت خواهد کرد در دستور کار قرار گرفت.
وی بیان کرد: هر اتوبوس هشت میلیارد تومان است که ۱.۵ میلیارد تومان آن را شهرداری پرداخت خواهد کرد و به این ترتیب ۵۰ درصد اتوبوس رانی شهر گرگان نوسازی خواهد شد و ۱۲ دستگاه اتوبوس هم بهسازی می‌شود.
وی اظهار کرد: پارک جنگلی النگدره و ناهارخوران در انتهای آذرماه در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد و بهسازی آن انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: جشنواره پاییز هزار رنگ در پایان آذر ماه در محلات برگزار خواهد شد و در ۱۰ خانه فرهنگ در محلات و دو سرای محله با برگزاری نمایشگاه‌ها و مسابقات این جشنواره اجرا و از نفرات برتر تجلیل خواهد شد.
وی اضافه کرد: ۲۵۱ نیروی ایثارگر و جانباز بلاتکلیف در شهرداری گرگان داشتیم که تعیین تکلیف اداری همه این افراد تا عید نوروز به اتمام خواهد رسید و به نیروهای سازمانی شهرداری ملحق خواهند شد.
این مسئول شهرستانی با اشاره به اینکه ۱۶۰ کودک کار در این شهر اتباع بیگانه هستند، گفت: از حدود ۲۱۰ کودک کار شناسایی شده در این شهر، ۱۶۰ نفر از اتباع بیگانه هستند.
سیدالنگی افزود: شهرداری براساس مصوبه شورای عالی وزارت کشور کمترین مسوولیت را دارد، اما در اذهان عمومی بیشترین مسئولیت بر عهده شهرداری است که در کنار ۲۴ دستگاه دیگر کار جمع‌آوری و ساماندهی این کودکان بر عهده شهرداریست.
وی تصریح کرد: برای واگذاری پارک‌های جنگلی ناهارخوران و النگدره گرگان و به منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان، پیش‌نویس قرارداد با اداره کل منابع طبیعی استان امضا شده که پس از تصویب در اوایل هفته جاری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی شهر گرگان، منتظر تصویب نهایی آن در کمیته تطبیق فرمانداری هستیم.
شهردار گرگان گفت: این دو پارک دارای کتابچه طرح جامع هستند که موضوعات تفریحی، گردشگری و تفرجی در آن دیده شده و ما ملزم به اجرای آن موضوعات هستیم.
وی در خصوص پل‌های عابر پیاده میدان شهرداری گرگان گفت: جمع‌آوری این پل‌ها خواسته مردمی بوده و اقداماتی هم انجام شد، اما با پیمانکار اول به مشکل حقوقی برخورد کردیم و پیمانکار جدید انتخاب و معرفی شد که وی با توجه به بررسی هشت پل‌هوایی گرگان، برای تامین قطعات، اعتبار انجام آن را ۶۰ میلیارد اعلام کرد که با تخصیص آن این پل‌ها در یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی از شناسایی ۱۰۹ محله در گرگان خبردادوگفت:از این تعداد ۲۱ محله به عنوان محله‌ ‌کم‌برخوردار انتخاب شدند که برای حل این موضوع و توزیع عادلانه اجتماعی، قرارگاه جهادی در محله «انجیرآب» گرگان به عنوان منطقه و محله نمونه در نظر گرفته شد که خدمات دستگاه‌های اجرایی در آن مکان ارائه خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید