کد خبر:2160
پ

بازدید استاندار گلستان از رودخانه اترک و تاسیسات آبی نوار مرزی

استاندار گلستان به همراه معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و مدیران دیگر از تاسیسات آبی نوار مرزی و رودخانه اترک بازدید کردند. زندی خبرنگار تحرک نو، حق شناس استاندار گلستان در این بازدید اظهار کرد: رودخانه اترک رودخانه مهمی است که باید در این تعاملات مرزی بین […]

استاندار گلستان به همراه معاون سیاسی و امنیتی استانداری ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و مدیران دیگر از تاسیسات آبی نوار مرزی و رودخانه اترک بازدید کردند.

زندی خبرنگار تحرک نو، حق شناس استاندار گلستان در این بازدید اظهار کرد: رودخانه اترک رودخانه مهمی است که باید در این تعاملات مرزی بین دو کشور، هم روابط دوستانه حفظ شود و هم حق السهم ایران از این رودخانه گرفته شود. 

دکتر حق شناس در این بازدید مقرر کرد هماهنگی هایی با کشور همسایه از طریق نمایندگی وزارت خارجه، مرزبانی و آب منطقه ای انجام شود تا مشکلات بخش رودخانه تا حد ممکن حل شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان نیز در این بازدید اظهار کرد: با توجه به اینکه رودخانه مرزی رودخانه حساسی است و بهره برداری از آن باید به شیوه ای باشد که حسن همجواری دو ملت رعایت شود، از طرف دیگر در اثر سیلاب هم مشکلاتی برای این رودخانه پیش می آید، بازدید استاندار محترم از بازه های مختلف این رودخانه ، مهندسی رودخانه ، تاسیسات ایجاد شده در جوار این رودخانه و سدهای مخزنی که در پایاب این رودخانه وجود دارد ، در مدیریت بهتر آن موثر است.

مهندس سید محسن حسینی برنامه های شرکت آب منطقه ای استان در خصوص لایروبی رسوبات ، نحوه بهره برداری از تاسیسات و خسارات سیل اخیر را در این بازدید به صورت مفصل ارائه کرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید