کد خبر:4083
پ

انتشار آگهی‌های تبلیغاتی در نشریات و مطبوعات مشمول مالیات نمی‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی خود در روز 7 اسفند ماه تصویب کردند که روزنامه‌ها و نشریات برای چاپ و انتشار آگهی‌های تبلیغاتی در سال آینده از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح […]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی خود در روز 7 اسفند ماه تصویب کردند که روزنامه‌ها و نشریات برای چاپ و انتشار آگهی‌های تبلیغاتی در سال آینده از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح شنبه، 7 اسفندماه و در جریان بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، با بند الحاقی (۸) تبصره (۶) درباره مالیات بر ارزش افزوده تبلیغات در روزنامه‌ها و نشریات موافقت کردند.

در بخش درآمدی بند (8) تبصره (6) ماده واحده لایحه آمده است: «تبلیغات کالاها و خدمات داخلی در روزنامه ها و نشریات در سال ۱۴۰۱ مشمول حکم جزء(۳) بند(ب) ماده(۹) قانون مالیات برارزش افزوده نمی‌باشد».

‌در صدر ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده معافیت های مالیاتی و عوارض برای عرضه کالاها و ارائه خدمات پیش بینی کرده است؛ در جزء ۲ بند ب این ماده آمده است: «خدمات زینک، چاپ، انتشار روزنامه اعم از کاغذی یا الکترونیکی، کتاب، نشریه و خدمات نشر و توزیع آنها به استثنای مؤسسات کمک آموزشی و کنکور و هرگونه تبلیغات کالاها و خدمات داخلی در روزنامه‌ها و نشریات؛»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

کلید مقابل را فعال کنید