کد خبر:5349
پ

امکان فرار مالیاتی با کارت به کارت وجه وجود ندارد

جهانگیر رحیمی- مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرایندهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی:اساسا ملاک سازمان امور مالیاتی برای درآمد اصناف، فقط گردش مالی در دستگاه‌های کارت‌خوان و پوز نیست و تمام حساب‌های بانکی اصناف رصد می‌شوند.🔹وقتی قرار بر این است که تمام تراکنش‌های پولی رصد شود به طور قطع این رصد باید به گونه‌ای به اجرا […]

جهانگیر رحیمی- مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرایندهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی:اساسا ملاک سازمان امور مالیاتی برای درآمد اصناف، فقط گردش مالی در دستگاه‌های کارت‌خوان و پوز نیست و تمام حساب‌های بانکی اصناف رصد می‌شوند.
🔹وقتی قرار بر این است که تمام تراکنش‌های پولی رصد شود به طور قطع این رصد باید به گونه‌ای به اجرا برسد که بتواند تمام فعالیت‌های اصناف و فعالان اقتصادی را به ما نمایش دهد. تمام گردش مالی چه از طریق پوز، چه از طریق درگاه‌های الکترونیکی، چه از طریق کارت به کارت و عابر بانک و… قابل‌رصد است و اطلاعات تمام تراکنش‌ها براساس داده‌ها و اطلاعات بانک مرکزی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرد.
🔹بانک مرکزی پروتکل‌هایی را به اجرا می‌رساند که مشخص می‌کند چه حساب‌هایی تجاری و چه حساب‌هایی غیرتجاری محسوب می‌شوند، بنابراین به طور دقیق حساب‌ها از هم قابل‌تفکیک هستند.
🔹در خصوص اعتراض اصناف مبنی‌بر اینکه هر تراکنشی را نباید درآمد در نظر گرفت،‌ این نکته را بگویم که ممکن است تراکنش‌هایی انجام شود که درآمد محسوب نشوند و این تراکنش‌ها برای اصناف مربوط به فروش نباشند اما مبنای سازمان امور مالیاتی هم سرجمع تراکنش‌های ورودی نیست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید