کد خبر:6043
پ

افزایش قیمت نان؛ تکذیب دولت و سردرگمی مردم

زندی به گزارش کسب و کار نیوز_ این روزها برخی نانوایی‌ها قیمت نان را افزایش داده اند. این در حالی است که مسوولان همواره بر ثبات قیمت نان و عدم گرانی آن تاکید می کنند. مردم از این اقدام ناراضی هستند و می گویند هیچ اطلاعیه هم در نانوایی نصب نکرده‌اند تا قبل از خرید […]

زندی به گزارش کسب و کار نیوز_ این روزها برخی نانوایی‌ها قیمت نان را افزایش داده اند. این در حالی است که مسوولان همواره بر ثبات قیمت نان و عدم گرانی آن تاکید می کنند. مردم از این اقدام ناراضی هستند و می گویند هیچ اطلاعیه هم در نانوایی نصب نکرده‌اند تا قبل از خرید از قیمتی که افزایش داده‌اند باخبر شویم.

سلیمانی، رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی:در هر کسب و کاری که یارانه به آن تعلق بگیرد امکان نشتی وجود دارد. اما میزان تخلف نانوایان حدود 3 درصد اعلام شده است اما برخی از مسئولان و رسانه‌ها تلاش دارند که تخلف نانوایان را بزرگ جلوه بدهند.

🔹این در حالی است که قیمت آرد در نرخ نان نانوایان نوع 1 و 2 حدود 15 درصد تعیین کننده است و 85 درصد هزینه‌‎ها را نانوا پرداخت می‌کند. این فعال صنفی تصریح کرد: اتحادیه نانوایان سنگکی آنالیز قیمت نان را به کارگروه آرد و نان داد اما این کارگروه چند آیتم اتحادیه از جمله سنوات کارگری، هزینه مسکن و …. را حذف کرد از این‌رو حذف این موارد باعث شد در نهایت به قیمت تمام شده نان نرسیم.

خواجه، نایب‌رئیس انجمن علوم و فنون غلات استان اصفهان:

🔹نانوایی سنگکی که آرد را کیسه ۳۰۰ هزار تومان خریداری می‌کرد، اکنون آرد را کیسه‌ای ۶۰۰ هزار تومان خریداری می‌کند. بنابراین چاره‌ای جز افزایش قیمت نان ندارند و مجبورند نرخ نان خود را بر اساس قیمت تمام شده تنظیم کنند که در طرح دولت هم این موضوع پیش‌بینی شده است.

🔹دولت قرار است با تخصیص سوبسیدی برای خرید نان به افراد جامعه، گرانی نان را جبران کند و تصمیم بر آن است حدود ۵۰ میلیون نفر از این یارانه استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید