کد خبر:2602
پ

افتتاح و کلنگ‌زنی 24 پروژه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در هفته دولت

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 24 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 573 میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت سال جاری خبر داد. به گزارش تحرک نو، احمد تجری امروز پنجشنبه 4 شهریورماه 1400 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با اشاره به اقدامات قابل‌اجرا به‌ […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 24 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 573 میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت سال جاری خبر داد.

به گزارش تحرک نو، احمد تجری امروز پنجشنبه 4 شهریورماه 1400 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با اشاره به اقدامات قابل‌اجرا به‌ همت این اداره‌کل در هفته دولت سال 1400، گفت: در طول این هفته 24 پروژه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در 8 شهرستان استان بااعتبار 573میلیارد و 220میلیون ریال افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان اضافه کرد: این تعداد پروژه قابل‌افتتاح و کلنگ‌زنی درمجموع ظرفیت پذیرایی 753 نفر را در قالب 115 اتاق و 568 تخت و همچنین زمینه اشتغال بیش از 170 نفر را در سطح استان فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی قابل‌افتتاح در هفته دولت خاطرنشان کرد: در این هفته تعداد 15 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 139میلیارد و 620 میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای 75 نفر در سطح استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

تجری بیان کرد: 10 واحد اقامتگاه بوم‌گردی، دو واحد سفره‌خانه سنتی، دو واحد دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری و مرمت یک بنای تاریخی از پروژه‌های قابل بهره‌برداری در سطح استان است.

وی همچنین در ادامه با تشریح پروژه‌های قابل کلنگ‌زنی در هفته دولت سال جاری، گفت: عملیات اجرایی 9 پروژه شامل 4 اقامتگاه بوم‌گردی، دو مزرعه گردشگری، یک واحد هتل‌آپارتمان، یک مهمان‌پذیر و یک پروژه میراث‌فرهنگی و حجم سرمایه‌گذاری 433میلیارد و 600 میلیون ریال در هفته دولت امسال آغاز می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان یادآور شد: این تعداد پروژه پس از اجرا و بهره‌برداری علاوه بر ایجاد ظرفیت پذیرایی 370 نفر، 78 اتاق و 360 تخت، زمینه اشتغال برای 96 نفر را در سطح استان فراهم می‌سازد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید