کد خبر:4934
پ

افتتاح سد کوچک مخزنی نوده حاجیلر در شهرستان آزادشهربا اعتبار ۷۸ میلیارد ریال

مراسم افتتاح سد کوچک مخزنی نوده حاجیلر در شهرستان آزادشهر با حضور مهندس کوهساری نماینده مردم شهرستان آزادشهرو رامیان در مجلس شورای اسلامی، مهندس حسینی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان ومعاونین شرکت، معاونین فرمانداری شهرستان آزادشهر ودیگر مسئولین استانی و شهرستانی و مشاور وپیمانکار طرح و مردم منطقه برگزار شد. زندی به گزارش […]

مراسم افتتاح سد کوچک مخزنی نوده حاجیلر در شهرستان آزادشهر با حضور مهندس کوهساری نماینده مردم شهرستان آزادشهرو رامیان در مجلس شورای اسلامی، مهندس حسینی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان ومعاونین شرکت، معاونین فرمانداری شهرستان آزادشهر ودیگر مسئولین استانی و شهرستانی و مشاور وپیمانکار طرح و مردم منطقه برگزار شد.

زندی به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان،مهندس کوهساری نماینده مردم آزادشهر ورامیان در مجلس شورای اسلامی باتشکر از تلاش مسئولین آب منطقه ای استان ودیگر مسئولین برای اجرای این طرح گفت: یکی از فواید ساخت آب بندان ها، کمک به صرفه جویی بیشتر آبهای زیرزمینی است وباید در مناطقی که امکان احداث سد وجود ندارد آب بندان ها برای توسعه کشاورزی و صرفه جویی آب زیرزمینی احداث شود. 

وی افزود: سد قره چای برای تامین شرب مردم رامیان و دلند و خان ببین و سد نرماب هم برای آزادشهر ونوده و نگین شهر بتواند تامین شرب نماید.  

مهندس داود گیلک معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای گلستان، در این برنامه اظهار کرد: 200هزار متر مکعب آب قابل ذخیره این سد کوچک در فصل غیر زراعی است که در فصل زراعی در اختیار اراضی زراعی قرار خواهد گرفت که قابلیت آبیاری 40 هکتار از اراضی را این ناحیه را دارد.

مهندس گیلک افزود: یکی از سیاست های آب منطقه ای احداث سدهای کوچک مخزنی است که سد کوچک مخزنی نوده حاجیلر در حوالی این روستا در زمین 7 هکتاری احداث شد وبا ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب با اعتباری بیش از ۷.۸ میلیارد تومان طی کمتر از ۲ سال احداث شد وبرای مصارف کشاورزی در اختیار کشاورزان این منطقه قرار گرفت.

قائم مقام معاون عمرانی فرمانداری آزادشهر نیز در این جلسه با تشکر از اقدامات عمرانی در بحث تامین منابع آب در شهرستان گفت: احداث این آب بندان ها ضمن حل مشکلات کشاورزان می تواند در توسعه گردشگری و آبزی پروری نیز موثر باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید