کد خبر:3142
پ

استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای کنترل و پایش مجرمان خطرناک و مخل نظم و امنیت اجتماعی در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان از اغاز اجرای طرح و پایش مجرمان خطرناک و سابقه دار و مخلان نظم و امنیت اجتماعی در استان خبر داد .رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه امروز شورای استانی پیشگیری از جرم استان گفت: عزم دستگاه قضایی برخورد قاطع با افراد مخل نظم و امنیت اجتماعی یا به تعبیری همان […]

رئیس کل دادگستری گلستان از اغاز اجرای طرح و پایش مجرمان خطرناک و سابقه دار و مخلان نظم و امنیت اجتماعی در استان خبر داد .
رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه امروز شورای استانی پیشگیری از جرم استان گفت: عزم دستگاه قضایی برخورد قاطع با افراد مخل نظم و امنیت اجتماعی یا به تعبیری همان اراذل و اوباش است و اجازه قدرت نمایی به آنان نخواهیم داد.
حیدر اسیابی افزود: در همه حوزه های قضایی استان در دادسراها ، دادگستری و تجدیدنظر شعب ویژه ای برای رسیدگی به پرونده مجرمان خشن و برهم زننده نظم و امنیت اجتماعی اختصاص دادیم و در دادگستری هم دبیرخانه مدیریت پرونده های مهم راه اندازی کردیم تا همه فرآیندهای رسیدگی این پرونده ها از زمان تشکیل تا زمان صدور و اجرای رای از نظر دقت و قاطعیت رصد شود .
آسیابی با اشاره به ظرفیت های قانون در برخورد با افراد مخل نظم و امنیت اجتماعی گفت: بر اساس این ظرفیت ها ستاد کنترل مجرمین حرفه ای و سابقه دار در استان و همه شهرستان ها تشکیل شده است و در قالب این ستاد ، رصد و پایش مجرمان خطرناک و مخل امنیت اجتماعی را اغاز کرده ایم .
این مقام ارشد قضایی استان داد: بانک اطلاعاتی از مجرمان خطرناک ، سابقه دار و حرفه ای هم با مشارکت ضابطان عام ، خاص و امنیتی و بر اساس سوابق امنیتی و قضایی افراد تدوین شده که به روز رسانی و تکمیل می شود و اطللاعات مجرمان این بانک اطلاعاتی مورد استفاده دادگستری و پلیس قرار می گیرد .
آسیابی به پر رنگ تر شده ظرفیت قرار نظارت قضایی هم اشاره کرد و گفت: بر اساس این ظرفیت قانونی پس از آزادی هم این مجرمان موظفند به صورت دوره ای با حضور در نیروی انتظامی موقعیت خود را اعلام کنند.
رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد : به مردم استان اطمینان می دهیم دستگاه قضایی با استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای کنترل مجرمان خطرناک و مخل نظم و امنیت مردم تلاش می کند و اجازه نخواهیم داد عده ای اندک ، آرامش مردم را بر هم بزنند .
آسیابی گفت: متاسفانه انتشار چند فیلم از درگیری در فاصله زمانی کوتاه ، این تصور را به وجود آورد که گلستان محل جولان اراذل و اوباش است در حالیکه بر اساس آمار و ارقام امسال میزان جرایم خشن در استان کمتر شده است .
وی از مردم استان خواست : فیلم ها و عکس هایی که به کشف جرم و حقیقیت کمک می کند به جای انتشار در فضای مجازی به دستگاه قضایی و انتظامی ارائه دهند زیرا نتیجه انتشار این تصاویر ضربه زدن به امنیت گردشگری و سرمایه گذاری در استانی است که با وجود خرده فرهنگ ها و مذاهب مختلف در امنیت و آرامش زبانزد و سرآمد در کشور است.
رئیس کل دادگستری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش تصادفات جرحی و فوتی اشاره کرد و گفت: متاسفانه نیمی از فوتی ها موتورسیکلت سواران هستند که نیاز است دستگاه های فرهنگی پای کار بیایند و برای آموزش فرهنگ ترافیکی بیشتر کار کنند .
جلسه شورای پیشگیری از جرم استان با دو محور کنترل مجرمین خطرناک و مخل امنیت و رفع نقاط حادثه خیز استان امروز در دادگستری تشکیل شد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید