کد خبر:2350
پ

از ابتدای سال جاری بیش از 200 میلیاردتومان از مطالبات موسسات درمانی استان پرداخت شد

مدیر کل بیمه سلامت گلستان افزود : با توجه به حمایت های سازمان بیمه سلامت ایران در زمینه پرداخت های به موقع و برنامه ریزی های منسجم و منظم صورت گرفته ، از ابتدای سال جاری بیش از 200 میلیارد تومان از مطالبات درمانی موسسات درمانی طرف قرارداد پرداخت شده است . که این امر […]

مدیر کل بیمه سلامت گلستان افزود : با توجه به حمایت های سازمان بیمه سلامت ایران در زمینه پرداخت های به موقع و برنامه ریزی های منسجم و منظم صورت گرفته ، از ابتدای سال جاری بیش از 200 میلیارد تومان از مطالبات درمانی موسسات درمانی طرف قرارداد پرداخت شده است . که این امر خود کمک شایانی در راستای افزایش انگیزه به کادر درمان در دوران حساس کرونایی نموده است .

کمانگری خاطر نشان کرد : از ابتدای سال جاری تاکنون ممبلغ 000 /050/ 2 میلیون ریال اعتبار به استان تخصیص داده شده است که مبلغ 000 /545/ 1 میلیون ریال از اعتبار مذکور ( بیش از 75 درصد ) جهت بخش دولتی دانشگاهی و 000 /505 میلیون ریال ( قریب به 25 درصد آن در بخش غیر دولتی دانشگاهی ( خصوصی ) هزینه شده است .

مدیر کل بیمه سلامت گلستان تصریح کرد : سازمان بیمه سلامت در راستای اجرای طرح های الکترونیک به ویژه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک ، کلیه مطالبات موسسات و مراکز همراه ( اعم از دولتی دانشگاهی و غیر از دولتی دانشگاهی ) را به طور کامل لغایت خرداد ماه سال جاری پرداخت نموده است و این درحالی است که مقدمات پرداخت اسناد تیر ماه 1400 موسسات مذکور در حال انجام است .

وی افزود : طرح کاهش کاربرد حذف تدریجی دفاتر بیمه های درمانی این سازمان از ابتدای اردیبهشت سال جاری آغاز گردید .

این طرح در امتداد طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک بوده که طی آن توقف چاپ و صدور دفاتر بیمه درمانی در 5 صندوق بیمه سلامت همگانی ، بیمه روستائیان و عشایر ، کارکنان دولت ، سایراقشار و ایرانیان از اردیبشت آغاز و تا ابتدای تیر ماه نهائی گردید.

کمانگری شفاف سازی در امر رسیدگی و ارائه خدمات به بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران و همچنین کاهش هزینه ها ، مدیریت منابع و صرفه جویی در مصرف کاغذ ر ا از جمله مزایای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی دانست .

مدیر کل بیمه سلامت گلستان با اشاره به این مطلب که با توجه به اوج گیری شیوع بیماری کرونا ، داروهایی چون رمدیور و فاویپیراویر و … همچنین آزمایشpcr تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت و این امر را در راستای افزایش رضایتمندی جامعه تحت پوشش و دسترسی بهینه بیمه شدگان اعلام کرد .

کمانگری تاکید کرد : بیمه شدگان می توانند با مراجعه به سامانه خدمات شهروندی یمه سلامت به آدرس  http: // eservices. ihio.gov.ir/esc

و یا با اجرای کد دستوری #1666 * از آخرین وضعیت بیمه ای خود مطلع شوند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید