کد خبر:11343
پ

ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت، کارکرد بازرگانی را کاهش داد

رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی گفت: ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت، کارکرد بازرگانی را کاهش داد. با بیان اینکه موافق تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی هستم، گفت: در دوره ای که وزارت صنعت از بازرگانی جدا بود اقدامات و تصیمات کارشناسی تر انجام می شد. به گزارش تحرک نو؛ سعید صفوی با بیان اینکه […]

رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی گفت: ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت، کارکرد بازرگانی را کاهش داد.

با بیان اینکه موافق تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی هستم، گفت: در دوره ای که وزارت صنعت از بازرگانی جدا بود اقدامات و تصیمات کارشناسی تر انجام می شد.

به گزارش تحرک نو؛ سعید صفوی با بیان اینکه موافق تفکیک وزارت صنعت از بازرگانی هستم، اظهار کرد: در دوره ای که وزارت صنعت از بازرگانی جدا بود اقدامات و تصیمات کارشناسی تر انجام می شد.

وی ادامه داد: ما همیشه به این معتقد هستیم که بخش بازرگانی و به صورت خاص، بازرگانی خارجی باید تقویت شود چراکه در صورت رونق این حوزه بازار فروش برای تولید داخل هم ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی، اضافه کرد: از آنجاییکه صنعت مرتبط با بخش تولید است پس از ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت همواره به صورت ناخواسته به بخش صنعت بیش از بازرگانی توجه شد.

وی خاطر نشان کرد: ما اعتقاد داریم باید حوزه صنعت از بازرگانی جدا شود و کارگروهی مخصوص حوزه بازرگانی به صورت مستقل کارش را انجام دهد.

صفوی بابیان این نکته که در سال های گذشته با ادغام دو وزارتخانه، کارکرد بازرگانی کاهش یافت، افزود: مادامیکه این دو بخش با هم ادغام باشند بر روی حوزه بازرگانی به صورت تخصصی کار نمی شود و بیشتر تمرکز ا به حوزه صنعت و تولید است فارغ از اینکه یکی از مولفه های دارای اهمیت تولید، بازرگانی و فروش است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید