کد خبر:5069
پ

اختصاص بیمه رایگان به ۳ دهک اول جامعه

تا ۹ میلیون نفر فاقد بیمه هستند زندی به نقل ازکسب و کار نیوز _ ترکش های ناشی از حذف ارز دولتی، منجر به گران تر شدن دارو و کمبود بسیاری از اقلام دارویی شده است. این در حالی است که بنابر گزارش های رسمی ۶ تا ۹ میلیون نفر در کشور هیچ گونه بیمه […]

تا ۹ میلیون نفر فاقد بیمه هستند

زندی به نقل ازکسب و کار نیوز _ ترکش های ناشی از حذف ارز دولتی، منجر به گران تر شدن دارو و کمبود بسیاری از اقلام دارویی شده است. این در حالی است که بنابر گزارش های رسمی ۶ تا ۹ میلیون نفر در کشور هیچ گونه بیمه ای ندارند.

▪️معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، جزئیات اختصاص بیمه رایگان به ۳ دهک اول جامعه را تشریح کرد. مهدی رضایی، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، با اشاره به اینکه برآوردها حاکی از آن است که بین ۶ تا ۹ میلیون نفر در کشور فاقد بیمه هستند گفت: ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مختص ۳ دهک اول جامعه تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، با توجه به اینکه ۴۰۰ هزار نفر نیز در ۲ ماه پایانی سال گذشته در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر بیمه شدند؛ می‌توان گفت که دهک‌های پایین با اطمینان بالایی تحت پوشش قرار گرفته‌اند و عمده افراد باقی مانده در دهک‌های بالاتر جامعه هستند.

✅حاج اسماعیلی، کارشناس اقتصادی:

🔹هزینه دارو، درمان و سلامت در سبد خانوار نادیده گرفته شده است. پرداخت دستمزد کافی برای نیروی کار و رفع نیازهای درمانی، رفاهی و معیشتی آنها باید جزو اولویت های اساسی باشد.

🔹وقتی ۷۰ درصد حقوق ها صرف اجاره بها می شود برای هزینه های درمانی جایی باقی نمی ماند. ۳۰ درصد مابقی دستمزد نیز در این گرانی ها صرف تامین نیازهای اساسی می شود.

🔹این در حالی است که دفترچه های بیمه هم کارآیی لازم را برای کارگران و حقوق بگیران ندارد. دسترسی کارگران باید برای درمان زیر سایه بیمه ها آسان شود. بیمه ها باید در تفاهم با دولت، امکانات وزارت بهداشت را برای حقوق بگیران در نظر بگیرد تا دسترسی درمان با هزینه های پایین برای مردم مهیا شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید