کد خبر:3010
پ

آیین تجلیل از جانبازان و خانواده های شهدای شهرداری گرگان برگزار شد

آیین تجلیل از جانبازان و خانواده های معظم شهدای شهرداری گرگان روز پنجشنبه با حضور مجید سعیدی سرپرست شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، سرهنگ کاظمی مدیرکل دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، سرهنگ تناور فرمانده حوزه شهید بهشتی بسیج ادارات استان ، سرهنگ تجری جانشین فرماندهی انتظامی استان و سایر مقامات استانی […]

آیین تجلیل از جانبازان و خانواده های معظم شهدای شهرداری گرگان روز پنجشنبه با حضور مجید سعیدی سرپرست شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، سرهنگ کاظمی مدیرکل دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، سرهنگ تناور فرمانده حوزه شهید بهشتی بسیج ادارات استان ، سرهنگ تجری جانشین فرماندهی انتظامی استان و سایر مقامات استانی و شهرستانی، در سالن همایش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شهرداری برگزار شد.

مجید سعیدی در این برنامه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: شهرداری گرگان افتخار دارد، ۴ شهید و ۲۶ جانباز سرافراز را به میهن عزیزمان تقدیم کرده است.

سعیدی افزود: مهمترین و ارزشمندترین میراث دفاع مقدس، فرهنگ آن است و مهمترین جلوه این میراث عظیم، شهدا و ایثارگرانی هستند که بقا و حیات امروز کشور ما مرهون خون آنهاست.

وی تصریح کرد: همانگونه که برای حراست از میراث ملموس جنگ، تمهیدات خاصی پیش بینی می شود، باید برای حفظ میراث انسانی دفاع مقدس نیز تلاش و برنامه ریزی کرد.

به گفته سرپرست شهرداری گرگان، شناساندن چهره های تابناک شهدا و رزمندگان دفاع مقدس در هر منطقه یکی از راه های حراست و پاسداشت این میراث بزرگ است.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز اظهار داشت: در طول 300 سال گذشته، هرگاه کشور ما درگیر جنگ بوده در نهایت یک قسمتی از خاک ایران جدا شد.

صفرعلی پایین محلی افزود: در مدت 8 سال دفاع مقدس اما با همت مردم و نیروهای بسیج، حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان به تاراج نرفت.

پایین محلی تصریح کرد: تعصب و غیرت ملی مردم ما که برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت است باعث رقم خوردن حماسه دفاع مقدس شد.

وی با اشاره به پیشرفت های نظامی و دفاعی ایران، بیان کرد: امروز همه کشورها و ابرقدرت ها به این نتیجه رسیده اند که دیگر توان مقابله با ما و حمله نظامی به کشورمان را ندارند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از 26 جانباز و خانواده 4 شهید گرامی منتسب به شهرداری گرگان تجلیل شد.

ضمن اینکه از دو کتاب «قهرمان من» با موضوع دلنوشته ها و نقاشی های کودکان برای شهید حاج قاسم سلیمانی و جلد اول «ریحانه های خاکی» با موضوع خاطرات زنان پشتیبان جنگ رونمایی شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید