کد خبر:8574
پ

آموزش مهارت به بیش از ۹۳ هزار نفر در محیط کار واقعی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: 🔹 طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی با کمک اصناف در سطح کشور به اجرا گذاشته شده و طبق ارزیابی صورت گرفته یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی قابلیت نقش آفرینی در قالب طرح آموزشی در محیط کار واقعی را دارند. 🔹 در حال حاضر در […]

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت:

🔹 طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی با کمک اصناف در سطح کشور به اجرا گذاشته شده و طبق ارزیابی صورت گرفته یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی قابلیت نقش آفرینی در قالب طرح آموزشی در محیط کار واقعی را دارند.

🔹 در حال حاضر در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ۶۴۰ مرکز دولتی آموزشی متشکل از ۵ هزار و ۴۰۰ کارگاه وجود دارد که سالانه ظرفیت آموزش بیش از ۵۵۰ هزار نفر دوره را دارند.

🔹 بیش از ۱۲ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای با ظرفیت آموزش ۶۰۰ هزار نفر دوره در سال وجود دارد که در مهارت آموزی و اشتغال آفرینی مهارت آموزان نقش موثری و بسزایی ایفا می‌کند.

🔹 طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار با هدف تربیت و ارتقای مهارت‌های شغلی جوانان جویای کار ۱۵ ساله و بالاتر فاقد مهارت یا کم مهارت به اجرا درآمده و مسئولیت اصلی اجرای آن در سال‌های اخیر به عهده سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بوده است که در صنایع و صنوف ۳۴ درصد رشد داشته و بیش از ۹۳ هزار نفر آموزش به مهارت آموزان ارائه شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید